Emrah Elçiboğa Kimdir?

1974 İstanbul doğumludur. Çeşitli amatör tiyatrolarda oyunculuk yapmaya başladıktan sonra girdiği Akademi İstanbul Tiyatro bölümü Ahmet Levendoğlu atölyesinden 1998 yılında mezun oldu. O zamandan bugüne dek bir çok projede oyuncu ve yönetmen olarak rol aldı.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler fakültesinde 5 yıl boyunca eğitmen ve yönetmen görevlerini ve Tiyatro Stüdyosu’nda yönetmen yardımcılığı görevini üstlendi. En son Burak Sergen’in oynadığı “Çingene Boksör” oyunuyla profesyonel tiyatro yönetmenliğine de adımını atmıştır.

Çeşitli internet sitelerinde köşe yazarlığı ve dizi film senaristliği de son yıllarda -oyunculuğunun yanı sıra- ek olarak yaptığı işler arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda dizi, film, reklam dublajı yapmaya devam etmektedir.

Birçok öğrenci filmine, sosyal yardım projelerine ve organizasyonlara destek vermenin yanını sıra aktif olarak da görev almıştır. Bir çok oyuncunun “Oyuncu Koçluğu’nu” da yapmış, hala da yapmaktadır.

Bugüne dek çeşitli TV ve radyo programı yapan oyuncu en son Londra’da yayın yapan Dem Radyo için 25 programlık “Bu filmi neden sevdim” adlı bir sinema programı yapmıştır.

Şimdiler de sanat hayatına Almanya da devam eden Emrah Elçiboğa, Theater Ravensburg da kendi yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı “Aritmik Dünya” ‘nın hazırlıklılarını sürdürürken bir yandan da Tiyatro Frankfurt’ta 1 Ekim 2017 de dünya prömiyerini yapacak olan “Üstü Kalsın” oyununda oyuncu olarak görev almaktadır.

Oyuncular Sendikası, BİROY ve ÇASOD üyesidir.